Чому у машині може виникати неприємний запах і як з цим впоратися

З неприємними запахами у автомобілі можна впоратися.

Водії часто маскують запахи, розвішуючи у салоні ароматичні “ялинки”. Від такого маскування пасажири лише ще більше задихаються, а поїздка перетворюється на справжні тортури.

Тому спочатку треба знайти джерело неприємного запаху, а вже потім щось робити з цим.

Якщо вам це не вдається, краще одразу звернутися по професійну допомогу і вирушити у автосервіс. Сторонній запах може бути сигналом про те, що трапилася поломка, і деякі варіанти розвитку подій можуть бути небезпечними для водія та пасажирів. Розбираємося, звідки беруться найпоширеніші запахи у автомобілі: від гару і бензину до тютюну та тухлятини, і розповідаємо, що з ними робити.

Поширені причини появи неприємного запаху у салоні автомобіля

Запах бензину

Запах бензину, мабуть, найнебезпечніший, тому що може означати витік палива, проблему з бензиновим шлангом або паливним баком. Вимкніть двигун і подивіться, чи немає слідів палива на асфальті. Якщо так, відвезіть автомобіль на діагностику, бажано на евакуаторі.

Запах тухлих яєць

Це запах сірководню. Він може означати, що каталітичний нейтралізатор не переробляє сірководень на діоксид сірки у вихлопі, також це може статися через паливний фільтр, що забився, проблеми у паливній системі і з багатьох інших причин. Якщо запах постійний, варто провести діагностику транспортного засобу.

Солодкий запах сиропу

Зазвичай чимось солодким пахне антифриз, і, можливо, у автомобіля протікає бачок з рідиною, що охолоджує двигун. Подивіться, чи немає калюжі і плями під автомобілем? Запах антифризу досить швидко просочується і у салон, а іноді на підлозі салону можна виявити плями олійної рідини рожевого або зеленого кольору.

Запах гару

Причини також можуть бути різноманітними: це й потрапляння води у систему вихлопу, якщо, наприклад, ви проїхали по глибокій калюжі, і після різкого гальмування, і навіть у нових автомобілях, які не пройшли процедуру обкатки. Якщо запах постійний — доведеться їхати на СТО.

Запах паленої гуми

Проблема може бути у гальмівних дисках або несправності колодок. Їх можна перевірити, обережно доторкнувшись долонею. Якщо вони обпалюють — це ознака якоїсь несправності. Якщо ж ви відчули різкий запах після помилки під час перемикання передач, проблема може бути у зчепленні. Вирушайте на СТО, де фахівці проведуть перевірку зчеплення і знайдуть несправність.

Затхлий пліснявий запах

Зазвичай виникає за умови ввімкнення кондиціонера і є очевидною ознакою того, що треба відвідати сервіс для обробки системи кондиціонування. Кондиціонер відремонтують і встановлять новий салонний фільтр.

Запах несвіжих шкарпеток

Це накопичилася волога. Взимку через сніг, промоклі килимки і брудне взуття, а влітку — запах може виникнути через зношені гумові ущільнювачі вікон і дверей (волога потрапляє у салон). Одне з найпоширеніших джерел неприємного запаху — вологі килимки, на які потрапляє вода або сніг. Взимку килимки майже постійно залишаються сирими, і щойно у салоні вмикається обігрів та підвищується температура повітря, ворс починає виділяти вкрай неприємний запах. Періть, сушіть килимки, а краще замініть на нові та гумові. Також волога може накопичуватися і під оббивкою сидінь, і під ковроліном на підлозі.

Запах прокуреного салону

Причина усім зрозуміла, а ось усунути запах тютюну власноруч навряд чи вдасться. Якщо водій автомобіля палить у салоні постійно, тютюн досить швидко в’їдається у пластик або тканину. Тут знадобиться хімчистка і допомога професіоналів. У деяких випадках також буде корисною заміна салонних фільтрів.

Запах тухлятини

Найбільш очевидне джерело запаху — це сміття і забута у салоні їжа. Шукайте джерела запаху по кишенях у оббивці, під сидіннями і килимками та у відділеннях дверей. Також водії кажуть, що якщо пролити у машині щось молочне, а це може бути не лише молоко, але й ранкова кава з молоком, дитяча суміш або молочний коктейль, запах буде нестерпним. Пролите молоко затече у важкодоступні місця, просочиться у сидіння і під обшивку салону, і через деякий час почне там розкладатися. Зробити з цим, за словами “потерпілих”, майже нічого не можна.

Як позбутися від стійкого неприємного запаху у салоні?

Багато автовласників вважають, що усунути проблему з запахом можна звичайною мийкою або маскуванням “сухим туманом”. Це не так і допомагає не завжди. Іноді після мийки запах може лише посилитися, тому перше, що потрібно зробити — знайти джерело неприємного запаху і його усунути або локалізувати, тобто виключити його поширення по усьому салону. Не впевнені, що зможете впоратися самотужки — проведіть хімчистку. Якщо ж і хімчистка не допомогла, є додаткова процедура — озонація або озонування.

Що таке озонація салону автомобіля?

Якщо джерело неприємного запаху встигло вбратися у підлогу або сидіння — не намагайтеся відмити його самостійно, оскільки можете зробити лише гірше. Спробуйте процедуру озонування, яка включає обробку не лише салону, але й системи кондиціонування та вентиляції автомобіля. Озон не маскує, а усуває запахи: тютюновий дим, вихлопні гази, паливо, цвіль і вогкість, продукти біологічної активності і багато іншого. Для озонування застосовують спеціальне обладнання — озонатор. Цей прилад виділяє озон, який руйнівним чином впливає на бактерії і мікроби. Газ не має запаху і залишається абсолютно нейтральним, а у салоні після процедури буде пахнути, як перед дощем.

Джерело




НЕ ПРОПУСТИ



ІНШІ НОВИНИ