Експерти назвали чотири звички, що знижують ризик небезпечних хвороб

Медичні експерти рекомендують включити в повсякденне життя чотири правила, які допомагають жити довше, про це повідомляє Express Health.

Автор книги «Нова наука про старіння без старіння» біолог Ендрю Стіл стверджує, що люди мають більше можливостей контролювати процес старіння, ніж вони думають. На його думку, певні звички, впроваджені в повсякденне життя, можуть допомогти уповільнити процес старіння і знизити ризик захворювань, включаючи небезпечні. Зокрема, каже Стіл, дані звички знижують схильність до серцево-судинних захворювань, остеопорозу, цукрового діабету, деяких видів раку.

Тим, хто хоче жити довше, вчений радить дотримуватися наступних чотирьох принципів.

Щодня виконувати фізичні вправи. Стіл констатує, що фізична активність не менше 30 хвилин в день допомагає забезпечити більш здоровий спосіб життя за рахунок збереження здоров’я кісток, м’язів, суглобів. Вправи також допомагають знизити ризик діабету, високого кров’яного тиску, раку товстої кишки, остеопорозу. Тим, хто не робить ніяких вправ, експерт рекомендує хоча б ходити пішки протягом 10 хвилин.

Висипатися. Дослідження показало, що для людей молодше 65 років – якщо вони сплять в середньому п’ять годин або менше за ніч – шанси на смерть збільшуються на 52 відсотки в порівнянні з тим, що вони сплять не менше семи годин. Стіл підкреслює: важливо спати сім або вісім годин на добу. Коли людина отримує достатню кількість сну за ніч, це допомагає серцево-судинній системі підтримувати роботу мозку в кращому вигляді, пояснює біолог.

Їсти більше овочів, менше м’яса. Згідно з даними, опублікованими в Журналі Американської кардіологічної асоціації, збільшення рослинної складової раціону пов’язане з більш низьким ризиком серцево-судинних захворювань і смертності.

Підтримувати гарне здоров’я порожнини рота. Рот фактично є воротами в організм, і через них можуть проникати мікроорганізми, що викликають запалення і інфекції. Ці мікроби зазвичай пов’язані з захворюванням ясен, карієсом, абсцесами в роті. Якщо такі стоматологічні захворювання не лікувати, бактерії можуть поширюватися по тілу через травний тракт або через кровотік, що здатне посилити запалення, що веде до таких захворювань, як остеопороз або ревматоїдний артрит, серцево-судинні захворювання, тромбоз кровоносних судин, інсульт.
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ