У Кабміні розповіли про успіхи децентралізації в Україні

Завдяки фінансовій децентралізації протягом перших чотирьох місяців поточного року місцеві бюджети отримали надбавку на 14,5 мільярда гривень. Про це розповів прем’єр-міністр Володимир Гройсман. За словами глави українського уряду, в першому кварталі 2017 року зростання доходів до місцевих бюджетів склав 14,5 мільярда гривень, якщо порівнювати з аналогічним періодом 2016 року. «Децентралізація діє», – підкреслив, коментуючи ці цифри, прем’єр.

Нагадаємо, що в Україні надали місцевим адміністраціям фінансову децентралізацію. Про політичної децентралізації мова зараз не йде. Раніше Петро Порошенко заявив, що завдяки фінансовій децентралізації, місцеві бюджети стали наповнюватися в 5-6 разів більше.

Економісти уточнюють, що в зростанні місцевих бюджетів зіграла роль не тільки фінансова децентралізація. Бюджети стали отримувати більше коштів і через зростання інфляції, та й зростання зарплат зіграло свою роль, адже прибутковий податок з зарплат надходить до місцевих бюджетів. Однак інфляція призвела не тільки до зростання дохідної частини бюджету, а й видаткової.

Джерело
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ