Вчені: у майбутньому урагани можуть вирувати по всій Землі

Нове дослідження припускає, що у XXI столітті урагани та тайфуни поширяться на райони середніх широт, включаючи такі великі міста, як Нью-Йорк, Бостон, Пекін та Токіо.

Хоча збільшення числа тропічних циклонів зазвичай називають провісником зміни клімату, багато залишається незрозумілим щодо того, наскільки вони чутливі до середньої температури планети. У 1980-х роках вчені використовували концепції класичної термодинаміки, щоб передбачити, що глобальне потепління призведе до більш інтенсивних штормів — передбачення, яке потім було підтверджено спостереженнями.

Тим не менш, інші аспекти взаємозв’язку між тропічними циклонами та кліматом все ще не мають фізичної теорії. Наприклад, вчені не можуть дійти консенсусу щодо того, чи буде загальна кількість штормів та ураганів у світі збільшуватись чи зменшуватись у міру потепління клімату, або чому на планеті щороку відбувається приблизно 90 таких подій.

«Існує велика невизначеність щодо того, як зміняться тропічні циклони у майбутньому, — зазначив один із авторів дослідження Олексій Федоров, професор Єльського університету. — Однак численні свідчення вказують на те, що ми могли б спостерігати більше за тропічні циклони в середніх широтах, навіть якщо загальна частота тропічних циклонів не збільшується. У поєднанні з очікуваним збільшенням середньої інтенсивності тропічних циклонів це відкриття має на увазі більш високі ризики, пов’язані з тропічними циклонами в міру потепління клімату».

У своїй роботі автори провели чисельне моделювання теплого клімату далекого минулого Землі, проаналізували недавні супутникові дані та різні прогнози погоди та клімату, а також провели розрахунки за фізичними моделями атмосферної конвекції та вітрів у планетарному масштабі. Наприклад, вчені зазначили, що при моделюванні більш теплого клімату в епоху еоцену (56-34 мільйони років тому) та пліоцену (5,3-2,6 мільйона років тому) тропічні циклони формувалися та посилювалися у вищих широтах.

В результаті вчені встановили, що тропічні циклони — урагани та тайфуни — можуть мігрувати на північ і південь у півкулях через те, що планета нагрівається внаслідок антропогенних викидів парникових газів.
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ