Вчені пояснили, що робить кожну людину унікальною

Вчені-нейробіологи не дарма вважають головний мозок людини «найскладнішим об’єктом у певній частині Всесвіту».

І дійсно, незважаючи на величезну кількість уже проведених досліджень, безліч складених карт і атласів, вчені постійно ідентифікують нові ділянки, що відповідають за різні функції. І не так давно професору Джорджу Пексіносу і його колегам вдалося виявити ще одну нову область мозку, яка, на їхню думку, є частиною всього того, що робить унікальною кожну людину.

Професор Пексінос є «картографом людського мозку» зі світовим ім’ям. Складені ним атласи та карти використовуються нейробіологами у всьому світі.

Тепер, працюючи з вченими з австралійської організації NeuRA (Neuroscience Research Australia), він виявив область, що отримала назву Endorestiform Nucleus, про існування якої вчені підозрювали вже досить довгий час, принаймні, 30 останніх років. І тільки сучасні методи фарбування аналізованих тканин, плюс найсучасніші методи проведення зйомки дозволили вченим знайти цю область.

Переважна більшість функцій області ще невідома вченим, але про них досить багато говорить саме положення цієї області в мозку, яка знаходиться біля місця з’єднання спинного мозку і області inferior cerebellar peduncle. Через останню область проходить вся сенсорна і моторна інформація, вона відповідає за можливості збереження рівноваги, за контроль положення і контроль над дрібною моторикою.

Більш того, дослідження показали, що область Endorestiform Nucleus є унікальною для людини і вона відсутня у інших досить високорозвинених тварин. «Особливо інтригує те, що області Endorestiform Nucleus немає в мозку макаки-резусу і інших досліджених нами тварин» – розповідає професор Пексінос, – «Ми вважаємо, що саме ця область робить людей унікальними».

Однак, група професора Пексіноса ще не приступала до вивчення мозку шимпанзе і їм ще невідомо, чи присутня область Endorestiform Nucleus в мозку найближчих до людей представників тваринного світу. Але вони збираються виправити цю прогалину протягом декількох наступних місяців.

Джерело
ІНШІ НОВИНИ