Екскурсія в Чорнобиль: по місцях незабутої трагедії

Побачити мертві пейзажі Чорнобиля або, як його ще називають, «Зона відчуження» можливо тільки в складі екскурсії, замовити її можна тут. За один день можна відвідати всі важливі об’єкти: Чорнобиль, спорожнілу Прип’ять, побачити саркофаг і колишню систему стеження – Чорнобиль-2. Програма екскурсійного туру може змінюватися, але правила для учасників поїздки залишаються незмінними. Ми розповімо, що потрібно знати кожному туристу.

Як потрапити до Чорнобиля?

Якщо ви хочете поїхати в Чорнобиль самостійно, від цієї ідеї доведеться відмовитися. Це не тільки нелегально, але ще й небезпечно для здоров’я, адже необізнаний турист може потрапити в зону з підвищеною радіоактивністю. Вихід із ситуації один – відвідати Чорнобиль в складі екскурсійної поїздки. Це вийде в тому випадку, якщо вам вже виповнилося 18 років. Щоб по приїзду вас не відправили назад, слід дотримуватися таких правил:

  • мати при собі паспорт
  • бути одягненим в закритий одяг і взуття незалежно від сезону

Вважається, що одноденна поїздка в Чорнобиль по радіаційному впливу дорівнює 1,5 діб перебування у великому місті або польоту на реактивному літаку.

Що подивитися?

Екскурсія в Чорнобиль нагадує подорож у часі. Програма поїздки може змінюватися: відвідування деяких об’єктів залежить від погодних умов і обставин в самій Зоні. Точний маршрут вийде дізнатися після замовлення туру на певну дату. Стандартний тур зазвичай включає відвідування спорожнілих міст, сходження на оглядову платформу об’єкта «Укриття» і поїздку до «Дуги» ( «Чорнобиля-2») – антени загоризонтного стеження.

Прогулянка по містах-привидах – Прип’яті та Чорнобиля

Занедбані, мертві, примари – ось назви міст, які опинилися найближче до зони ураження. У Чорнобилі (15 км від атомної станції) до аварії жило понад 12 тис. Чоловік. Зараз тут живуть тільки самосели та працівники підприємств. Під час туру в Чорнобиль вийде побачити Іллінську церкву, в якій проходять богослужіння, парк Слави і річковий порт.

Прип’ять (3 км від станції). До 1986 р тут жило 50 тисяч чоловік, було 5 шкіл і 15 садочків. Зараз місто порожнє. Туристи тут зможуть оглянути готель «Полісся», парк атракціонів зі знаменитим чортовим колесом, басейн і колись житлові будинки.

Вид на Саркофаг з оглядового майданчика

Тут з відстані всього в 200 м можна побачити захисний саркофаг над 4-м енергоблоком. Конструкція була побудована всього за 5 місяців з метою знизити міць радіаційного випромінювання.

Неподалік від енергоблоку знаходиться ставок-охолоджувач, де водяться величезні соми. У теплу пору року їх дозволяють погодувати хлібом.

Відвідування секретного об’єкта Чорнобиль-2

Іноді в маршрут екскурсії входить поїздка до Чорнобиля-2. Це гігантська мережа антен, призначенням яких за радянських часів було відстеження міжконтинентальних балістичних ракет. Ви дізнаєтеся багато цікавого про систему протиракетної оборони.

Для екскурсії в Чорнобиль всі документи оформляються заздалегідь. У вартість добової поїздки зазвичай входить трансфер, дозвіл на в’їзд, супровід гіда і страховка. За бажанням за окрему суму вийде повечеряти в чорнобильській їдальні: всі продукти привізні і свіжі. А ще пропонується взяти в оренду дозиметр.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ