Україна потрапила в топ-20 країн за рівнем тероризму

37

Україна входить в першу двадцятку країн світу, які найбільше страждають від тероризму, йдеться в звіті про стан глобального тероризму в 2017 році (The Global Terrorism Index), оприлюдненому лондонським Інститутом економіки і світу.

Україна займає 17-у сходинку серед країн за рівнем впливу тероризму. За цим показником Україна отримала 6,6 бали за 10-бальною шкалою.

У порівнянні зі звітом за минулий рік рівень впливу тероризму в Україні знизився. У The Global Terrorism Index 2016 Україна займала 11-у сходинку з 7,1 балами.

“Україна є однією з десяти країн, в яких спостерігається досить значне поліпшення ситуації”, – заявив в коментарі DW представник Інституту економіки та миру Деніел Хислоп.

За його словами, в Україні терористичні напади здійснюються тільки однією терористичною групою – ДНР, і вони в основному спрямовані проти українських силовиків. Як зауважив Д.Хіслоп, тероризм в Україні став “менш інтенсивним, ніж це було два роки тому”.

В цілому експерти віднесли до списку країн з “високим” рівнем впливу тероризму на життя шість держав: Ірак (10 балів), Афганістан (9,4), Нігерію (9), Сирію (8,6), Пакистан (8,4) , Ємен (7,9).

За оцінкою експертів, серед західноєвропейських держав найвище вплив тероризму, у Франції (6 балів і 23-е місце). США займають 32-е місце (5,4 бала), Росія – 33-е (5,3 бала), Великобританія – 35-е (5,1 бала).

МАГАЗИН