Українцям пообіцяли нові гривні

28

Нацбанк почав роботу над оновленням дизайну всього ряду банкнот гривні.

Про це заявив директор департаменту грошового обігу НБУ Віктор Зайвенко. “Ми недавно почали проводити зміну дизайну банкнот великих номіналів: 100 гривень зразка 2014 року і 500 гривень зразка 2015 року . Ми працюємо над оновленням дизайну всього ряду банкнот”, – цитують його Українські новини .

Зайвенко уточнив, що дані про введення в обіг або виведення з нього банкнот, монет або зміна номінального ряду відбуваються згідно прийнятих рішень правління НБУ, в яких вказані терміни введення в обіг та виведення з нього.

Нагадаємо, Нацбанк запустив нову 100-гривневу купюру до дня народження Тараса Шевченка – 9 вересня минулого року. З неї почалося оновлення попереднього ряду банкнот національної валюти.

Пізніше НБУ презентував нову 500-гривневу купюру . Вона поступила в обіг з 11 квітня 2016 року.

Раніше НБУ заявив, що хоче відмовитися від карбування монет номіналом 1, 2, 5 і 25 копійок. Фінансовий експерт Олексій Кущ розповів, що НБУ, відмовляючись від карбування монет, підводить жирну риску під своїми спробами забезпечити цінову стабільність і низький рівень інфляції в Україні. ” Населенню дали чіткий сигнал, що нас очікує постійне зростання цін , і стабільності в найближчим часом не буде”, – упевнений експерт.

МАГАЗИН