Пожежа в соборі Паризької Богоматері: головне

Катастрофічна пожежа в соборі Нотр-Дам де Парі знищила дах будівлі, призвела до обвалення шпиля, завдала значної шкоди внутрішньому оздобленню і загрожує іншим частинам символу Парижа і знаменитого на весь світ храму.

Собор Паризької Богоматері будувався протягом двох століть з 1163 року і вважається однією з головних пам’яток готичної архітектури. Полум’я вирувало дві години, його вдалося локалізувати, але гасили пожежу практично до ранку.

Як вогонь поглинув Нотр-Дам

Пожежа в соборі Нотр-Дам почалася близько сьомої вечора за паризьким часом. Всього за дві години на очах мешканців міста і туристів, які спостерігали за пожежею, обвалився дах собору і шпиль. Поруч з собором під час пожежі зібралися люди, які молилися і співали пісні.

Незабаром представники собору заявили, що вогонь охопив дерев’яний інтер’єр, який з великою часткою ймовірності згорить повністю.

У Парижі не було довгих пожежних драбин, які дозволили б дістатися до верхньої частини собору. Крім того, через затори пожежні довгий час не могли проїхати до храму.

Боротьба з пожежею ускладнилася неможливістю використовувати для гасіння вертольотів, як радив президент США Дональд Трамп.

У Головному управлінні внутрішньої безпеки Франції відзначили, що скидання води з великої висоти могло привести до обвалення конструкцій собору.

Шпиль, який складався з дубового каркасу, покритого свинцевими пластинами, не витримав полум’я. Він обвалився в прямому ефірі багатьох телеканалів.

За ним обвалився і дах собору, зроблений з того ж матеріалу.

Пізніше у французькому МВС озвучили песимістичні прогнози, заявивши, що залишилося півтори години на порятунок собору Паризької Богоматері.

В палаючий Нотр-Дам зайшов президент Франції Еммануель Макрон, який знаходився поруч з ним практично з вечора. Він висловив співчуття і пообіцяв відновити храм.

“Собор Паризької Богоматері в вогні. Вся нація переживає. Я подумки з усіма католиками і всіма французами. Як і всім моїм співвітчизникам, мені боляче бачити, як горить частинка нас”, – написав Макрон в Twitter.

У Ватикані заявили, що шоковані тим, що сталося і назвали собор Паризької Богоматері символом християнства. Голова Європейської комісії Жан-Клод Юнкер назвав пожежу в соборі “трагедією для спадщини всього людства”. Співчуття висловили багато світових лідерів.

Локалізувати полум’я вдалося лише до чотирьох ранку за паризьким часом. До 10 ранку пожежники заявили, що повністю загасили пожежу в соборі Паризької Богоматері.

Займання пов’язують з реставраційними роботами, які почалися в храмі в квітні. Для них були зведені будівельні ліси, полум’я спалахнуло в задній частині покрівлі і швидко поширилося по даху.

За оцінками експертів, реставрація будівлі може зайняти від п’яти до декількох десятків років. Але точно сказати ще неможливо. Ймовірно, сам підрахунок збитків може зайняти не один тиждень.

Пожежа оминула конструкції будівлі, вівтар і вівтарний хрест, такі реліквії, як терновий вінець Ісуса Христа, знамениті вітражі, зокрема троянду 12 століття. Не постраждав під час пожежі і орган, але його пошкодили струменями води.

Уцілілі в пожежі твори мистецтва перевезли в мерію Парижа.

В ЮНЕСКО пообіцяли посприяти у відновленні архітектурної пам’ятки, яка побачила стільки історичних подій.

Французький Фонд національної спадщини запустив збір коштів на відновлення собору.
Сім’я французького бізнесмена Піно пожертвує на відновлення 100 мільйонів євро. Власник LVMH Бернар Арно пообіцяв 200 мільйонів євро.

Джерело

 
ІНШІ НОВИНИ