У Газпромі заявили про рекордний прибуток

За підсумками 2018 року прибуток російського Газпрому склав 1,456 трлн рублів (близько $ 22,6 млрд – ред). проти 714,3 млрд руб. роком раніше. Це більш ніж удвічі – на 104% – перевищує показник 2017 року і є рекордним прибутком за всю історію, повідомляє Investing.com з посиланням на матеріали компанії в понеділок, 29 квітня.

“Підвищення прибутку було зафіксовано на тлі зростання виручки організації від продажу газу за рік. За підсумками минулого року виручка Газпрому від продажу зросла майже на 1,7 трлн рублів, у тому числі від продажу газу – на 963 мільярдів рублів. За 2018 рік виручка корпорації від продажів газу становить 4,3 трлн рублів (+ 29% до показника попереднього року) “, – йдеться в повідомленні.

Зростання цього показника пояснюється в основному зростанням середніх цін в сегменті “Європа та інші країни”. Також на збільшенні виручки від продажів газу позначилося зростання середніх цін на сиру нафту і газовий конденсат, за рік виручка від їх продажу зросла на 36% або майже на 195 млрд рублів.

Також зазначається, що чиста сума боргу збільшилася на 26% і склала 3,01 трлн рублів ($ 46,5 млрд – ред.). Це пов’язано зі збільшенням суми довгострокових кредитів і позик в рублях через зростання курсів долара і євро.

Раніше в Нафтогазі заявили, що транзит російського газу в Європу різко виріс – на 60 млн кубометрів і досяг 300 млн кубометрів. Це було пов’язано з ремонтом на трубопроводі Ямал-Європа.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ