Трибунал по морякам: з’явилася реакція Москви

У МЗС Росії заявляють, що передбачені Конвенцією ООН з морського права процедури вирішення спорів не застосовуються до інциденту в Керченській протоці. Про це йдеться в повідомленні, розміщеному в суботу, 25 травня, на сайті МЗС РФ.

“Як раніше неодноразово зазначалося російською стороною, заяви, зроблені як Росією, так і Україною під час підписання та ратифікації Конвенції ООН з морського права 1982 року, виключають можливість задіяння передбачених Конвенцією процедур вирішення спорів щодо інциденту 25 листопада 2018 року в районі Керченської протоки. Під час подальшого арбітражного розгляду маємо намір послідовно відстоювати нашу позицію, в тому числі відсутність у арбітражу юрисдикції розглядати дану ситуацію в світлі згаданих вище обставин”, – заявили в Москві.

У МЗС РФ наполягають, що уникнути виникнення ситуації можна було за умови дотримання вимог російського законодавства, що стосуються судноплавства в цьому районі. “Закликаємо українську сторону діяти саме так надалі”, – додали в МЗС РФ.

Як повідомлялося, сьогодні Міжнародний трибунал з морського права зобов’язав Росію негайно звільнити українських моряків і кораблі, захоплені у Керченській протоці в листопаді минулого року.

Україна очікує швидке виконання Росією рішення трибуналу.

Джерело


ІНШІ НОВИНИ