“Буде федерація!” Путін зібрався “рятувати” ще одну країну-сусідку України

У Молдові нібито лідер Демократичної партії Влад Плахотнюк запропонував проросійській Партії соціалістів створити спільну коаліцію, яка вирішить придністровський конфлікт шляхом федералізації країни.

Про це заявив віце-прем’єр РФ Дмитро Козак, який є спецпредставником президента РФ Володимира Путіна з питань співпраці з Молдовою.

За словами Плахотнюка, саме Росія, зокрема Козак, пропонував йому вирішити придністровський конфлікт через федералізацію республіки. Однак Козак стверджував: 3 червня в кінці зустрічі з представниками Демократичної партії Плахотнюк в присутності своїх соратників в конверті передав пропозиції про умови створення коаліції з Партією соціалістів.

“Ознайомившись зі змістом конверта, ми з подивом побачили пропозиції відверто антиросійської Демпартії про радикальну зміну зовнішньополітичного курсу Молдови з переорієнтацією на Росію і про врегулювання придністровського конфлікту на основі федералізації Молдови”, – відзначав Козак.

У першому пункті документа нібито міститься зобов’язання не вступати ні в які військові блоки (НАТО та інше). У другому містилося зобов’язання закріпити статус нейтралітету Молдавії “з метою протистояння ідеї возз’єднання з Румунією”.

Третім пунктом значилася федералізація – для врегулювання придністровської проблеми, а четвертий припускав зміну зовнішньої політики республіки “в сторону відновлення і розвитку добросусідських, історичних, економічних, політичних і культурних відносин з Росією”.

При цьому Козак в коментарі заявив, що тема врегулювання придністровського питання шляхом федералізації Молдови в Росії ні з ким з політичних сил не обговорювалася.

“Очевидно, що в нинішніх умовах це шкідливо і безглуздо. Федералізація – це ідея Демпартії Молдови, – відзначав він.

У той же час стало відомо, що президент Молдавії Ігор Додон заявив, що анулював декрет про розпуск парламенту і проведення дострокових виборів.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ