Завдяки енергоринку: ЄС погодився дати Україні 500 млн євро допомоги

Європейський Союз готовий виділити Україні черговий транш Четвертої програми макрофінансової допомоги в розмірі EUR500 млн.

“ЄС готовий надати другий транш (EUR500 млн) Четвертої програми макрофінансової допомоги, як тільки будуть виконані відповідні умови”, – йдеться в тексті декларації сторін за підсумками саміту Україна-ЄС в Києві.

Нагадаємо, Україна з 1 липня запустила новий ринок електроенергії. Дана реформа була одним з ключових умов для отримання Україною чергового траншу макрофінансової допомоги в розмірі 500 млн євро в 2019 році.

Як повідомлялося, у вересні 2018 року представники України і ЄС підписали кредитну угоду про надання 4-й програми макрофінансовойпомощі ЄС Україні (MFA IV) на EUR1 млрд і меморандум про взаєморозуміння, в якому закріплені умови виділення цих коштів. Сума в EUR1 млрд було поділено на два рівних транша, перший з них ЄС перерахував в грудні 2018 го. Отримання другого прогнозувалося на весну-2019.

Основні умови отримання допомоги: закон передбачає боротьбу з відмиванням грошей, закон про авторизованому економічному операторі (АЕО), а також функціонування системи автоматичної системи повірки е-декларацій, виконання закону про ринок електроенергії та прийняття середньострокового плану реформування податкової та митної служб

Джерело


ІНШІ НОВИНИ