Мінекономрозвитку оприлюднило законопроект про ринок землі. Що в ньому

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України розробило законопроект “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”. Документ оприлюднила прес-служба відомства.

Законопроект передбачає механізм набуття права власності на земельні ділянки сільськогосподарського призначення громадянами, юридичними особами і територіальними громадами України, а також державою.

При цьому сукупна площа земельних ділянок сільськогосподарського призначення у власності громадянина або юридичної особи України, з урахуванням пов’язаних осіб, в межах однієї області не повинна перевищувати 15% земель сільськогосподарського призначення області та не може бути більша за 0,5% земель сільськогосподарського призначення України.

У документі пропонується надання іноземцям і особам без громадянства можливості набувати право власності на сільськогосподарські земельні ділянки в порядку спадкування за законом, але при цьому зобов’язувати їх здійснити відчуження упродовж одного року з дня набуття права власності.

Закон пропонується запровадити з 1 жовтня 2020 року.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ