У Кабміні назвали причини нестачі вугілля

У листопаді-грудні понад прогноз зросло споживання електроенергії населенням, пояснив Юрій Вітренко.

Україна входила в опалювальний сезон з рекордно великими запасами вугілля, але станом на січень запаси є рекордно низькими з низки причин. Про це сказав тимчасово виконуючий обов’язки міністра енергетики Юрій Вітренко в інтерв’ю Українській правді, оприлюдненому у вівторок, 26 січня.

“На початку опалювального сезону у нас були рекордні запаси вугілля, але оскільки сталася така ситуація, теплова генерація почала рекордними темпами “відпрацьовувати” запаси вугілля. Відповідно, ми заходимо в січень із рекордно малими запасами вугілля”, – зазначив Вітренко.

Він пояснив, що це було викликано кількома факторами.

“Один з них полягає в тому, що в четвертому кварталі 2020 року, особливо в листопаді-грудні, істотно, понад прогноз, зросло споживання електроенергії населенням. Воно вийшло на докризовий рівень. Це було несподівано для тих, хто робив цей прогноз”, – сказав чиновник.

З іншого боку, за його словами, істотно впало виробництво електроенергії, сонячної та вітрової генерації, а НАЕК Енергоатом почала ремонт енергоблоків на АЕС.

“Він дивився на прогноз Міністерства і розумів, що може виконати план, навіть якщо поставить певні блоки на ремонт. Ось що виходить: Енергоатом ставить блоки на ремонт, сонце і вітер дають менше електроенергії, а люди починають набагато більше споживати”, – зазначив Вітренко.

Раніше у вівторок стало відомо, що на складах теплоелектростанцій України запаси вугілля становлять 455 тисяч тонн, що є історичним мінімумом. Про це заявив директор Укренерго Віталій Зайченко. При цьому близько 50% запасів вугілля зосереджено тільки на двох ТЕС – Луганській та Слов’янській. Остання з них не працює.

Нагадаємо, ще 19 січня в Укренерго заявили про критичну нестачу вугілля. Менш ніж за три місяці запаси вугілля на складах телоелектростанцій впали в 5,2 разу.

загрузка...
НЕ ПРОПУСТИІНШІ НОВИНИ