СБУ виявила масштабну схему з розкрадання на “Укрзалізниці” через закупівлю неякісних запчастин

СБУ задокументувала масштабну схему розкрадання коштів на Укрзалізниці через закупівлю неякісних деталей.

Про це повідомила пресслужба СБУ.

“Служба безпеки України задокументувала масштабне розкрадання коштів акціонерного товариства “Укрзалізниця”, що створювало загрозу стабільному функціонуванню залізничних перевезень”, – йдеться у повідомленні.

Як встановили оперативники спецслужби, протягом 2018-2019 років комерсанти вступили у змову з деякими керівниками одного з департаментів та структурних підрозділів “Укрзалізниці”. Зазначається, що посадовці забезпечували ділкам перемоги у тендерах попри те, що “підрядники” не мали необхідних дозволів та сертифікатів на здійснення ремонту колісних пар для пасажирських вагонів.

“Вони також постачали товариству запасні частини належної якості та невідомого походження, завезені контрабандним шляхом з Російської Федерації. Загальна сума контрактів становила майже 200 млн грн”, – зазначили у пресслужбі.

При цьому, за інформацією відомства, шляхом масштабних фальсифікацій обсягів виконаних робіт фігурантами провадження із використанням суб’єктів господарювання з ознаками фіктивності близько 50 млн грн переведено у готівку та привласнено.

Зазначається, що, за висновками фахівців, експлуатація на рухомому складі запасних частин, відновлених із порушенням технологічних процесів, могла створити реальні передумови до виникнення надзвичайних подій.

Наразі у межах кримінального провадження співробітники СБУ проводять 27 обшуків у структурних підрозділах Укрзалізниці у п’яти областях, а також у місцях проживання фігурантів.

“В офісі компанії-постачальника, причетної до протиправного механізму, правоохоронці вилучили 65 тисяч доларів США, понад 2 мільйони гривень, печатки низки комерційних структур, залучених до фіктивних господарських операцій, у тому числі підроблену печатку національного перевізника”, – зазначили у пресслужбі.

За інформацією СБУ, наразі за всіма адресами проведення обшуків правоохоронці описують та вилучають фінансово-господарську документацію, що підтверджує протиправний характер діяльності фігурантів. Зокрема, виявлено договори постачання, акти здачі-приймання робіт, реєстри податкових та видаткових накладних, рахунки на оплати, авізо, технічні паспорти, посадові інструкції, довіреності, сертифікати.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ