Імпічмент президента: Рада ухвалила історичне рішення

Верховна Рада України ухвалила в цілому законопроект про процедуру імпічменту (зняття з посади) президента України.

За відповідне рішення проголосували 245 народних депутатів на засіданні парламенту у вівторок, 10 вересня.

Автор документа – президент Володимир Зеленський. Законопроект окремо прописує процедуру відсторонення від влади глави держави.

Головне:

Підстава для початку імпічменту – письмове подання, підписане більшістю народних депутатів (226+). Вони повинні чітко вказати причину, навіщо створюється слідча комісія;

Вона розслідує факт і обставини державної зради або іншого злочину, скоєного президентом. До складу комісії входять нардепи з урахуванням принципу пропорційного представництва депутатських фракцій і груп, спеціальний прокурор і слідчі.

Після ухвалення рішення про звинувачення президента депутати звертаються до Конституційного і Верховного судів, які повинні підтвердити конституційність розгляду справи про імпічмент і наявність в діях президента ознак злочину;

Рішення про імпічмент вважається ухваленим, якщо за нього проголосувало не менше 3/4 конституційного складу Верховної Ради.

Якщо рішення не набрало необхідної кількості голосів, спікер від імені всієї Ради в письмовій формі вибачиться перед президентом.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ