NASA відмінило візит в США головного космонавта Росії: названа причина

Глава американського космічного агентства (NASA) Джим Брайденстайн після посилення тиску з боку сенаторів скасував запланований візит свого російського колеги Дмитра Рогозіна, якого уряд США вніс до санкційного списку після анексії Криму Москвою у 2014 році.

 

“NASA повідомило російське космічне агентство “Роскосмос”, що візит їхнього генерального директора Дмитра Рогозіна , запланованй на лютий 2019 року, має бути відтермінований”, – поінформувала прес-секретар Брайденстайна Меган Пауерс.

Нова дата візиту не визначена.

З критикою візиту Рогозіна виступили сенатори-демократи Марк Ворнер та Джинн Шехін.

“Повідомлення Америки Кремлю має бути однозначним: дії мають наслідки”, – заявила раніше  цього тижня Шехін, яка є членом комітету з асигнувань, що фінансує NASA.

Як повідомлялося, Рогозін був внесений Сполученими Штатами до санкційного списку за причетність до анексії Криму. Санкції включають заборону на в’їзд до США та замороження деяких активів у банках США.

Однак навіть на тлі зростаючої напруженості між Москвою та Вашингтоном NASA та Роскосмос продовжують співпрацю, зокрема, США покладаються на росіян у транспортуванні космонавтів до МКС.

Сама МКС є продуктом міжнародної співпраці, у тому числі США з РФ; вже більше 18 років американські та російські космонавти працюють на станції.

Джерело
ІНШІ НОВИНИ