Вчені помітили невідоме науці явище в Антарктиді

Вчені Чиказького університету зафіксували в Антарктиді невідоме науці сейсмічне явище, яке відбувається тільки вночі.

Про це повідомляє видання Science Alert.

Протягом австралійського літнього сезону ( з листопада 2016 року по січень 2017 року) дослідники встановили сейсмометри в двох різних місцях на шельфовому льодовику Мак-Мердо на відстані 20 кілометрів один від одного. Ці місця були позначені як «суха» і «мокра» станції в залежності від характерних для них процесів танення. Протягом дня на «мокрій» станції вплив сонячного світла спричинив появу калюж з пухкого поверхневого льоду.

Виявилося, що щоночі в районі «мокрої» станції сейсмографи реєструють сотні і тисячі поштовхів природного походження і тривалістю менше секунди. Дослідники вперше реєструють поштовхи, що демонструють залежність від часу доби і імовірно пов’язані з процесами танення на шельфовому льодовику.

Для пояснення явища вчені висунули гіпотезу, згідно з якою вночі лід, що лежить поверх талої води, через похолодання починає стискатися, а вода знизу замерзає і розширюється. Це деформує верхній шар, який врешті-решт ламається. Подальші спостереження повинні підтвердити або спростувати цю версію.

Джерело
ІНШІ НОВИНИ