Вчені з’ясували, що врізалося в Юпітер в серпні

У серпні фотограф зафіксував в атмосфері Юпітера спалах світла довжиною всього кілька секунд. Тоді вчені тільки припускали, що причиною яскравої плями на тілі планети може бути астероїд. Про його параметри, орбіту і походження нічого не було відомо. Єдиним свідченням зіткнення був знімок астронома-любителя Ітана Чаппела.

Тепер же, використовуючи програму з відкритим вихідним кодом під назвою DeTeCt, астрономи із Флоридського технологічного інституту змогли відновити траєкторію астероїда і виміряти його фізичні властивості. Грунтуючись на параметрах спалаху, вони визначили, що об’єкт був близько 12-16 метрів в діаметрі і мав масу близько 450 тонн. Також вченим вдалося з’ясувати склад небесного тіла. Виявилося, що воно на половину складається з заліза, а на іншу половину – з силікатів – мінералів, які в доволі часто зустрічаються на Землі.

Такий яскрава спалах – рідкість для Юпітера. Зазвичай сліди від зіткнення вчені виявляють постфактум. Це дозволяє отримати лише частину даних, і параметри астероїдів залишаються не вивченими. Тому пряме спостереження за зіткненням небесного тіла з газовими гігантами дуже важливе. Сьогодні ці події виявляються все частіше, завдяки спільноті астрофотографів і астрономів-любителів.

За словами вчених, не так складно обчислити параметри астероїда, який потрапив в атмосферу Юпітера, як в атмосферу Сатурна. Програма DeTeCt на даний момент містить 103 повних дня спостережень за Юпітером і тільки 13 – за Сатурном. Це означає, що астрономи поки не можуть точно обчислити траєкторії небесних тіл, які стикаються з Сатурном, через недостатню кількість спостережень.

Згідно з даними астрономів, щорічно з Юпітером стикаються від 20 до 60 об’єктів. Спостерігати їх безпосередньо вдається дуже рідко. Іноді така можливість надається астрономам-любителям. Так що якщо ви хочете стати першовідкривачем, у вас є для цього всі шанси. Спеціально для ентузіастів Ітан Чаппел опублікував на своїй сторінці в Twitter список устаткування, яке він використовував для спостереження за Юпітером.

Джерело

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ