В Ірландії знайшли гігантський доісторичний храмовий комплекс

В Ірландії міжнародна команда археологів використовувала технологію дистанційного сканування місцевості та з її допомогою виявила під землею залишки величезного культового комплексу, побудованого в доісторичні часи.

Як повідомляє видання Irish Times, археологи вважають, що їм вдалося виявити свідчення існування монументальних храмів залізного віку на місці резиденцій перших королів Ольстера в форті Наван, недалеко від міста Арма.

У роботі брали участь співробітники Королівського університету в Белфасті, Університету Абердіна і Німецького археологічного інституту у Франкфурті. Форт Наван був давньою столицею Ольстера і одним з п’яти найбільших церемоніальних центрів. Пам’ять про ті часи зберігають численні легенди.

Нове дослідження доводить, що життя вирувало в цих місцях задовго до появи перших королів Ольстера і лицарів. На це вказують дані лідарного обстеження, проведеного з повітря за допомогою спеціального скануючого лазерного приладу. Він дозволяє виявляти об’єкти, які знаходяться під поверхнею без проведення польових розкопок.

Технологія дистанційного зондування допомогла вченим знайти докази гіпотези, висунутої ще в 1960-і роки. У той період часу тут були проведені розкопки, в ході яких було знайдено декілька зруйнованих доісторичних споруд.

Найбільш помітною з них була культова споруда, датована приблизно 95 роком до нашої ери. Вона складалося з декількох кіл, виготовлених з дерев’яних стовпів. Діаметр найбільшого з них становив 40 метрів.

Ще понад півстоліття тому вчені припустили, що в цьому місці міг розташовуватися великий храмовий комплекс. Однак проведення масштабних розкопок вимагає великого фінансування, тому їх так і не провели. Залишки ж будівель, які були знайдені в 1960-і роки, просто оголосили резиденціями перших королів.

Однак нове дослідження доводить, що ці споруди були побудовані набагато раніше. Їх точний вік можна буде визначити тільки після польових робіт. Але вже зараз ясно, що він становить не одну тисячу років. Про це, зокрема, говорить їх архітектура.

Підземні споруди, як показало сканування, не були ні розкішними царськими резиденціями, ні звичайними житловими будинками. Дослідники прийшли до висновку, що це були монументальні храми залізного віку, які спільно становили єдиний релігійний комплекс.

Відкриття лише підтверджує гіпотезу про те, що форт Наван був сакральним місцем для жителів даного регіону, оскільки його побудували фактично на місці набагато давнішого храмового комплексу.

загрузка...

ІНШІ НОВИНИ